| Article number | 79.1179 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | Q 46 |
| Width in mm | 500 mm |
| Depth in mm | 600 mm |
| Height in mm | 690 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 45,00 kg |
| Bunker contents in ltr | 16,00 ltr |
| Material | Chrome nickel steel |
| Coolant | R290 |
| Climate class | S.N |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 360 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine Q 46 Bart scher
brand
Bartscher
serie
Q 46
article number.
79.1179
Construction: Chrome-nickel steel. Thanks to the absence of pumps and spray nozzles, the vane system and the evaporator with fingers guarantee quiet and smooth operation, even under particularly severe conditions.
€ 2.549,00 excl. BTW p/st.
€ 3.084,29 incl. BTW p/st.