| Article number | 79.1176 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | C26 |
| Width in mm | 395 mm |
| Depth in mm | 551 mm |
| Height in mm | 673 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 25,00 kg |
| Bunker contents in ltr | 7,00 ltr |
| Material | Stainless steel |
| Coolant | R290 |
| Climate class | ST |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 220 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine C26 Bart scher
brand
Bartscher
serie
C26
article number.
79.1176
Construction: Stainless steel. C Series ice cube machine: Hollow cone using a circulation pump. Up to 25 kg of ice cubes can be produced in 24 hours â very simply via a fixed water connection.
Properties
- 1 ice cream scoop
€ 879,00 excl. BTW p/st.
€ 1.063,59 incl. BTW p/st.