| Article number | 85.6249 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Brema |
| Series | CB 249 HC A R290 LGK |
| Width in mm | 390 mm |
| Depth in mm | 460 mm |
| Height in mm | 695 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 29,00 kg |
| Bunker contents in kg | 9,00 kg |
| Material | Stainless steel |
| Coolant | R290 |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 320 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine cb 249 dimensions 39x46x69cm. 230v/350w Brema
brand
Brema
article number.
85.6249
Construction: external stainless steel. The valve is equipped with a filter for the condenser. Equipped with a storage bunker. Air-cooled. Refrigerant: R290. Total weight 37 kg.
€ 1.349,00 excl. BTW p/st.
€ 1.632,29 incl. BTW p/st.