| Article number | 79.1178 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | Q 26 |
| Width in mm | 400 mm |
| Depth in mm | 545 mm |
| Height in mm | 690 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 25,00 kg |
| Bunker contents in ltr | 10,00 ltr |
| Material | Chrome nickel steel |
| Coolant | R290 |
| Climate class | S.N |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 265 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine Q 26 Bart scher
brand
Bartscher
serie
Q 26
article number.
79.1178
Construction: Chrome-nickel steel. Thanks to the absence of pumps and spray nozzles, the vane system and the evaporator with fingers guarantee quiet and smooth operation, even under particularly severe conditions.
€ 1.809,00 excl. BTW p/st.
€ 2.188,89 incl. BTW p/st.