| Article number | 79.1190 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | 300 |
| Width in mm | 175 mm |
| Depth in mm | 280 mm |
| Height in mm | 490 mm |
| Material | Stainless steel |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 250 W |
| Colour | Silver |
| Crush capacity (kg/1h) in kg | 60,00 kg |
Ice crusher 300 Bart scher
brand
Bartscher
serie
300
article number.
79.1190
Construction: Stainless steel. With the Ice Crusher 300, crushed ice can be effortlessly placed directly into the glass at the counter. For drinks or decorations, the ice crusher is versatile for on-site use.
€ 249,00 excl. BTW p/st.
€ 301,29 incl. BTW p/st.