| Article number | 79.1191 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | 2000 |
| Width in mm | 300 mm |
| Depth in mm | 185 mm |
| Height in mm | 520 mm |
| Gross contents in ltr | 3,00 ltr |
| Material | Aluminium |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 200 W |
| Colour | Silver |
| Crush capacity (kg/1h) in kg | 120,00 kg |
Ice Crusher 2000 Bart scher
Construction: Cast Aluminum. With the powerful ice crusher, up to 120 kg of crushed ice can be produced per hour for caipirinhas, mojitos, iced coffee, and other drinks. The non-slip adjustable feet and the contact switch on the lid of the ice reservoir ensure the safety of the powerful device.
€ 459,00 excl. BTW p/st.