| Article number | 85.8075 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Hendi |
| Width in mm | 285 mm |
| Depth in mm | 340 mm |
| Height in mm | 357 mm |
| Contents in ltr | 2,00 ltr |
| Material | Stainless steel |
| Coolant | R600A |
| Temperature range | -10°C to -35°C |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 180 W |
| Colour | Silver |
Ice cream machine oc. 2ltr. 274231 Hendi
Construction: stainless steel. With digital controls for setting the timer and selecting programs for making ice cream, sorbets, frozen yogurt, chilled drinks, and yogurt. Equipped with an automatic post-cooling function (60 min.) to continue cooling after the preparation time. Supplied with, among other things, 2 interchangeable 2-liter bowls (filling capacity 1.2 liters), a recipe book for inspiration, an ingredients spoon, and a container.
€ 465,00 excl. BTW p/st.