| Article number | 79.1185 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | 1500 |
| Width in mm | 380 mm |
| Depth in mm | 270 mm |
| Height in mm | 245 mm |
| Gross contents in ltr | 1,50 ltr |
| Material | Plastic |
| Coolant | R600A |
| Temperature range | up to -25°C |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 120 W |
| Colour | White |
| Filling capacity ingredients in ltr | 1,50 ltr |
Ice cream machine 1500 Bart scher
Material: Plastic. Homemade ice cream variations and frozen yogurt – with the 1500 ice cream maker, every variant is achievable. Thanks to the 'Keep cool function', you won't run into trouble, even during peak times.
Properties
- 1 ice dispenser
- 1 measuring cup
€ 335,00 excl. BTW p/st.