| Article number | 85.3508 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Hoshizaki |
| Series | IM-30CNE-HC |
| Width in mm | 398 mm |
| Depth in mm | 451 mm |
| Height in mm | 820 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 30,00 kg |
| Bunker contents in kg | 11,50 kg |
| Material | Stainless steel |
| Coolant | R290 |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 230 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine im-30 CNe-hc dm. 398x451x820mm. 230v/0.230kw Hoshizaki
Material: Stainless steel
Equipped with:
• Hygiene comes first in the unique range of ice machines from the IM series. Every ice production cycle is carried out with fresh water, ensuring that only ice of the highest quality is produced.
• IM machines use a closed-cell production system with an automatic rinsing cycle
• Stainless steel exterior
• Removable door seals
• 'Closed cell' system
• Easy-to-clean air filter
• Refrigerant: R290
• Weight in kg: 39
€ 2.285,00 excl. BTW p/st.