| Article number | 85.6005 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Hoshizaki |
| Series | IM-21CNE |
| Width in mm | 398 mm |
| Depth in mm | 451 mm |
| Height in mm | 695 mm |
| Ice production per 24 hours in kg | 22,00 kg |
| Bunker contents in kg | 11,50 kg |
| Material | Stainless steel |
| Coolant | R134A |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 240 W |
| Colour | Silver |
Ice cube machine IM-21CNE dimensions 398x451x695mm. 230v/240w Hoshizaki
Specifications: The IM-21CNE (air-cooled) ice cube machines feature a built-in storage bunker suitable for installation under bars and counters. These models have very low water and energy consumption. Stainless steel. The machine is air-cooled (refrigerant R-134a) and equipped with a built-in storage bunker. Produces approx. 18 cubes per kg. The water connection is 3/4" and the water drain is 3/4". Total weight 38 kg.
PLEASE NOTE! Supplied without adjustable feet. Adjustable feet available at an additional cost.
€ 2.016,00 excl. BTW p/st.