| Article number | 79.1186 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | 2x5L-F |
| Width in mm | 475 mm |
| Depth in mm | 730 mm |
| Height in mm | 355 mm |
| Gross contents in ltr | 10,00 ltr |
| Material | Steel |
| Coolant | R600A |
| Temperature range | -15°C to -18°C |
| Climate class | 4 |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 184 W |
| Colour | White |
Ice cream display case 2x5L-F Bart scher
Construction: Steel, Plastic. Perfect storage space for homemade ice cream – the 2x5L-F ice cream display case is an excellent solution for keeping desserts attractive and cool after preparation. Thanks to the deep trays, ice formation on the surface is kept to a minimum.
Properties
- Frame for GN container
€ 1.798,00 excl. BTW p/st.