| Article number | 69.1059 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Caterchef |
| Width in mm | 200 mm |
| Depth in mm | 310 mm |
| Height in mm | 290 mm |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 1200 W |
| Suitable for | Semi Professional |
| Material | Stainless steel |
| Colour | Silver |
Caterchef Toaster 2-slot sandwich maker 230V/1200W stainless steel color
Features: Equipped with 2 slots, each with a toast clamp; individually adjustable via 2 switches with timer and indicator light. Ready for use immediately after switching on.
The temperature on this device is not adjustable. For optimal results, it is important to take the following points into account:
- Use 10 mm thick toast bread (instead of 12 mm)
- Make sure the sandwiches are at room temperature.
€ 215,00 excl. BTW p/st.