| Article number | 69.4112 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Caterchef |
| Width in mm | 380 mm |
| Depth in mm | 310 mm |
| Height in mm | 290 mm |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 2800 W |
| Suitable for | Semi Professional |
| Material | Stainless steel |
| Colour | Silver |
4-slot sandwich maker 230v/2800w Caterchef
Construction: stainless steel. Ready for use immediately after switching on, each slot equipped with a timer and indicator light.
The temperature on this device is not adjustable. For optimal results, it is important to take the following points into account:
- Use 10 mm thick toast bread (instead of 12 mm)
- Make sure the sandwiches are at room temperature.
€ 375,00 excl. BTW p/st.