| Article number | 74.4152 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Rieber |
| Series | Thermoport 50K |
| Length in mm | 370 mm |
| Width in mm | 645 mm |
| Height in mm | 240 mm |
| Contents in ltr | 11,70 ltr |
| Weight in g | 6900 g |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Orange |
Thermoport 50K capacity 11.7 liters dimensions 37x64cm height 24cm temp range -20°C to +100°C color orange Rieber
Material: high-quality plastic, orange color. Temperature range -20°C to +100°C. Suitable for 1/1-100mm deep.
Container and lid made of polypropylene – physiologically harmless – CFC-free, double-walled, and pore-free. Features a latch closure on the end and a folding carrying handle made of impact-resistant plastic. Two screwed bottom rails on the underside provide protection against wear. All black parts are replaceable. Stackable with all Thermoports in the range, both plastic and CNS Thermoports. Dishwasher safe up to 90°C.
€ 321,00 excl. BTW p/st.