| Article number | 600350.676 |
|---|---|
| Unit of packaging | 12 |
| Brand | Mento |
| Series | Raízes |
| Length in cm | 27,00 cm |
| Width in cm | 27,00 cm |
| Diameter in cm | 27,00 cm |
| Material | stoneware |
| Colour | Green |
| Product specific color | Flora |
| Form | round |
DINNER PLATE RAÍZES FLORA DIAM. 27CM. MENTO
Execution: stoneware.
Discover the natural elegance of the Flora dinner plate from the Raízes collection by Mento . Crafted with care in Portugal, this plate combines earthy beige (bottom of the plate) and green hue (top of the plate) with a matte finish, giving it a timeless look. With a diameter of 27 centimeters, the Flora dinner plate is perfect for presenting your culinary creations.
The Raízes collection is available in 3 earthy colours, Flora, Terra and Stone.
€ 14,60 excl. BTW p/st.