| Article number | 79.1170 |
|---|---|
| Unit of packaging | 1 |
| Brand | Bartscher |
| Series | 300L |
| Width in mm | 990 mm |
| Depth in mm | 700 mm |
| Height in mm | 865 mm |
| Gross contents in ltr | 300,00 ltr |
| Material | Sheet steel |
| Material interior | Plastic |
| Coolant | R290 |
| Temperature range | -18°C to -22°C |
| Climate class | 4 |
| Voltage in V | 230 V |
| Wattage in W | 164 W |
| Colour | White |
| Lockable | Yes |
| Energy class | D |
Ice chest 300L Bart scher
Construction: Painted sheet steel, plastic. It makes everyone instantly crave ice cream – Perfectly placed in the checkout area of supermarkets, gas stations, or kiosks, the ice chest with LED lighting and a capacity of 300 liters entices every ice cream lover.
Properties
- 2 baskets
€ 1.298,00 excl. BTW p/st.